Kaip pasirinkti geriausius dažus?
- Žinokite, kokią medžiagą dažysite. Šiandien rinkoje yra skirtingų tipų dažai baldams: vandeniniai alkidiniai, lateksiniai, aliejiniai ir pan., suderinami su konkrečiomis medžiagomis. Nors minėti baldų dažai gali būti pritaikomi skirtingiems paviršiams, jie nebūtinai yra universalūs. Todėl prieš perkant žinokite, kokios medžiagos baldus planuojate dažyti (medieną, metalą, plastiką ir pan.). Atsižvelgiant į baldą, mūsų konsultantai padės išsirinkti Jums tinkančius dažus.
- Žinokite, kokioje aplinkoje naudosite baldus. Pagrindinė skirtis yra tarp viduje ir lauke naudojamų baldų. Jeigu planuojate dažyti pastaruosius, įsitikinkite, kad Jūsų perkami dažai baldams yra atsparūs drėgmei, temperatūrų svyravimams ir kitiems atmosferos veiksniams. Jeigu nežinote, kokie dažai tinkamiausi Jūsų poreikiams, verta pasikonsultuoti su UAB „Spalvų sala“ specialistais.
- Atkreipkite dėmesį į prekės ženklą. Ieškant patikimų dažų, rekomenduojame investuoti į kokybę. Rinkitės gerą reputaciją turinčio gamintojo dažus. Puikus variantas – Colorlak ir Sadolin ir Pinotex dažai. Jie pasižymi saugia sudėtimi, turi ypač mažą LOJ (lakiųjų organinių junginių) kiekį, nedirgina kvėpavimo takų, nealergizuoja, todėl tiks net vaikų kambario baldams dažyti. Dėl kokybiškos sudėties, danga atspari įbrėžimams, dėvėjimui, nudažytą paviršių vėliau lengva prižiūrėti. Šie dažai baldams pasižymi geru sukibimu ir ryškia pigmentacija, tolygiai pasidengia ir ilgai išlieka, todėl patenkins net pačių išrankiausių lūkesčius.
- Atidžiai pasirinkite dažų spalvą. Vieno teisingo atsakymo nėra. Spalvos pasirinkimas yra labai individualus klausimas: jeigu norite, kad baldas taptų akcentine kambario detale, galite rinktis ryškias, kontrastingas spalvas. Vis dėlto, visada verta atsižvelgti į interjere dominuojančią spalvų schemą ir pagal ją parinkti derančią dažų spalvą. Jeigu ieškote dažų lauko baldams, galite drąsiau improvizuoti, rinktis sodo augmenijos, gėlių spalvas, gelsvus, melsvus, žalius atspalvius.
Senų baldų dažymas pradedantiesiems: praktiniai patarimai
Jeigu dar tik pradedate savo pažintį su baldų dažymu, verta dirbti atsargiai, laikantis ekspertų rekomendacijų.
- Įvertinkite savo galimybes. Jeigu matote, kad baldui reikalingas ne tik paprastas dažymas, bet ir rimtesnis remontas, restauravimo darbus patikėkite profesionalams. Taip pat verta kreiptis į specialistus, jeigu pageidaujate įmantresnių dekoro elementų: unikalių raštų, meninių motyvų. Juos išgauti neturint įgūdžių bus sudėtinga.
- Pasiruoškite dažymui reikalingas priemonės. Turėkite baldų dažymui skirtus teptukus ir volelius. Rekomenduojame pasirūpinti plonesniais teptukais, kad galėtumėte nudažyti smulkias detales, lengvai pasiektumėte sunkiau prieinamas vietas.
- Kruopščiai nuvalykite paviršių, kurį planuojate dažyti. Nuplaukite baldus šilto vandens ir muilo mišiniu. Naudokite švelnią, natūralaus audinio šluostę ir kruopščiai nuvalykite dulkes bei kitus nešvarumus. Jeigu ant baldų yra sunkiai pašalinamų nešvarumų (lipnių klijų likučių, pelėsio ir pan.) gali būti reikalingas specialus, specialiai baldams skirtas valiklis.
- Pašalinkite senų dažų ir lako likučius. Norint geriausių rezultatų, nuskuskite seną apdailos sluoksnį. Dažus pašalinsite su dažų valikliu ir glaistikliu. Lako valymui naudokite dažų minkštiklį. Dažus ir laką nulupkite švelniai, atsargiai, kad nepažeistumėte baldų. Tai padarę, dar karta nuvalykite baldo paviršių ir leiskite natūraliai išdžiūti.
- Gruntavimas. Prieš imantis dažų ant paviršiaus tepkite grunto sluoksnį, kad pagrindas būtų lygesnis ir dažai pasidengtų tolygiau, geriau sukibtų (jeigu naudojate tirpiklio pagrindu pagamintus dažus, šis žingsnis nėra būtinas).
- Dažymas. Kai gruntas išdžius, plonu sluoksniu tepkite dažus. Rekomenduojama naudoti 2 – 3 dažų sluoksnius, kad išgautumėte norimą atspalvį ir užtikrintumėte tvirtą, ilgai išliekančią baldų apdailą. Prieš tepant naują dažų sluoksnį įsitikinkite, kad senasis sluoksnis sustingo. Sluoksniuojant dažus rekomenduojame juos pašiaušti su grūdėtu švitriniu popieriumi.
- Lakavimas. Kai dažai išdžius, baldų paviršių padenkite vienu lako sluoksniu (rekomenduojame naudoti akrilinį laką). Lakas sutvirtins dažus, apsaugos nuo greito išblukimo ir paviršių bus lengviau valyti.
Svarbu žinoti: jeigu niekada neteko dažyti baldų, pirmus potėpius atlikite ant mažiausiai vertingų paviršių. Senų baldų dažymas yra patirties ir įgūdžių reikalaujanti užduotis. Jeigu jų dar neturite, pirmuoju Jūsų projektu turėtų būti baldas, kuris neturi didelės emocinės ir materialinės vertės. Pavyzdžiui paprasta knygų lentyna, suklypęs pigus staliukas ar taburetė. Kai šiek tiek įgusite, galite pereiti prie svarbesnių baldų: nuo virtuvės spintelių iki langų rėmų!
Baldų dažai kūrybiškas ir ekonomiškas sprendimas
Šiek tiek dažų ir pavargę, pirminį žavesį praradę baldai gali tapti unikalia interjero puošmena, kuri tarnaus Jums ne vienerius metus!
DUK
1. Kokius baldus galiu dažyti šiais dažais?
UAB „Spalvų spalva“ asortimente rasite dažus visiems paviršiams. Kalbant apie baldus, dažyti galite praktiškai viską: taburetes, stalus, indaujas, virtuvės spinteles ir net langų rėmus. Svarbiausia – apsiginkluokite šiam darbui reikalingomis priemonėmis ir laikykitės gamintojo nurodymų.
2. Kiek kainuoja kokybiški baldų dažai?
Dažų kaina įvairi, priklausomai nuo jų savybių, gamintojo ir dažų kiekio: ji svyruoja nuo maždaug 10 eur iki 140 eur.
3. Ar dažai baldams tinka metalo paviršiams?
Taip, turime dažų visiems pagrindiniams paviršiams – medienai, metalui, plastikui ir dar daugiau.
4. Ar prieš dažant paviršių būtina gruntuoti?
Tai priklauso nuo dažų sudėties ir dažomo paviršiaus. Jeigu baldas medinis ir dažytas, grunto nereikės. Jeigu gamykliškai lakuotas, teks naudoti specialų gruntą. Plastikiniams baldams taip pat rekomenduojamas gruntas.
5. Ar dažai baldams gali būti naudojami lauke?
Tikrai taip. Kai kurie baldų dažai yra universalūs, tinka tiek lauko, tiek vidaus naudojimui. Taip pat turime dažų, naudojamų tik lauke arba viduje. Kreipkitės – mielai padėsime išsirinkti.
6. Kiek laiko džiūva dažai?
Tai priklauso nuo dažų sudėties ir aplinkos temperatūros, tačiau vidutinis džiūvimo laikas yra apie 2 – 3 val.