Hermetikai, silikonai

UAB „Spalvų sala” asortimente rasite platų, įvairių tipų silikoninių, akrilinių, poliuretatinių ir kitų hermetikų pasirinkimą. Siūlome būsto remonto, statybų sferoje populiariausius produktus, kurie tikrai nenuvils!

Papildomai galima išskirti kelias silikoninių hermetikų atmainas: 1) aukšto elastingumo modulio acetatiniai, 2) žemo modulio neutralūs ir 3) žemo modulio acetatiniai hermetikai. Siekiant pasirinkti Jums tinkamiausią sandariklį, atkreipkite dėmesį į jo rūšį ir modulį.

Rūšiuoti pagal

Rodyti

Kaina

Gamintojas

Spalva

Ypatybės

Pakuotė

Išvalyti
Palyginti produktus ()

Viskas ką reikia žinoti apie hermetikus ir sandariklius

UAB „Spalvų sala” savo klientams siūlo įvairių tipų hermetikus vidaus ir lauko darbams. Hermetikas (dar žinomas kaip sandariklis) – tai priemonė padedanti ir galinti sustabdyti vandens ir drėgmės pratekėjimą, prasiskverbimą statybinėse konstrukcijose ar namų buityje.

Hermetikų panaudojimo galimybės

Šie produktai naudojami įvairiose srityse: nuo nedidelių namelių ant ratų iki prabangių SPA zonų įrengimo. Hermetikai dažnai purškiami aplink vonias ir praustuvus, izoliuojant pastatų stogų dangas, taip pat saulės panelių montavime ir dar daugiau.

Tobulėjant technologijoms, hermetikų pasirinkimas yra be galo platus, todėl galite rasti hermetiką su specializuota sudėtimi, skirtą tik vienam konkrečiam paviršiui arba labai universalų produktą (kaip pvz. Ceresit FT 101 ar Makroflex All Weather), su plačiomis naudojimo galimybėmis įvairiems paviršiams ir sprendimams. Šie produktai yra elastingi, dažomi, mažai susitraukiantys.

Tiesa, nors hermetikai yra universali darbo priemonė, juos naudojant svarbu pasirūpinti paviršiaus švara. Yra apribojimų hermetikus naudojant ant netinkamų paviršių (pvz., tepaluotų, riebaluotų ar kitaip užterštų, nešvarių paviršių).

Prieš hermetizuojant, būtina nuvalyti ir nuriebalinti tokius paviršius. Tai padaryti galite naudojant Makroflex Cleaner valiklį.

Pagrindinės hermetikų rūšys

  • Karščiui atsparus hermetikas – jeigu planuojate hermetiką naudoti aplink židinius ar orkaitės stiklą, labai svarbu, kad jis nebijotų aukštų temperatūrų. Tam puikiai tiks karščiui atsparus silikonas Makroflex HA 147 arba TA 145. Pirmasis produktas atlaiko aukštas temperatūras iki 1500° C aplink aukštakrosnės sieneles, o TA 145 atlaiko ir sandarina iki 315° C išliekant labai elastingu (nesukietėja), tinka stiklo įklijavimui.

  • Universalus silikoninis hermetikas – tai praktiški ir nebrangūs statybiniai silikonai (pavyzdžiui, AX 104) su plačiu pritaikymu ir panaudojimu statybos darbuose, aplink langus ir duris ar lietvamzdžio remonto sandarinimui

  • Akrilinis hermetikas – tai ekonomiška silikoninių hermetikų alternatyva. Šis produktas, skirtingai nei silikonai, jau yra dažomas daugeliu dažų. Puikus to pavyzdys – FX 130, kuris labiausiai tinka vidaus apdailai. Dėl cheminių savybių, akrilinis hermetias lauke turėtų būti naudojamas atsargiai, atsižvelgiant į oro sąlygas: oras turėtų būti sausas ir šiltas. Tai nebrangus produktas, kuris, nors turi mažesnį elastingumą nei silikonai, idealiai tinka užpildyti siūles aplink langus ir įtrūkimus sienose.

  • Bituminis hermetikas – pritaikytas bituminių prilydomų stogo dangų remonto ir sandarinimo darbams, taip pat komunikacijos šulinių vamzdžių pajungimo sandarinimui. Didelis privalumas – kad tokius bituminius hermetikus, kaip Makroflex BA 141 galima naudoti ant drėgno paviršiaus, taip pat esant itin žemai temperatūrai.

  • Sanitarinis silikonas (hermetikas) – šie silikonai pasižymi dideliu atsparumu pelėsiui ir grybeliui. Tuo pačiu jie yra atsparūs vandeniui, skirti naudojimui drėgnoje aplinkoje: voniose, pirtyse, dušuose ir virtuvėse. Toks silikonas voniai (ir kitoms drėgnoms patalpoms), kaip Makroflex SA102 tarnaus ilgai ir patikimai.

  • Poliuretaninis hermetikas – tai lankstūs, atsparūs vandeniui hermetikai. Šis produktas gali būti naudojamas tiek aukštoje, tiek žemoje temeratūroje, gerai sukimba net su tokiais paviršiais, kaip metalas ar stiklo pluoštas. Tokie hermetikai puikiai tinka įvairiems darbams lauke ir viduje: stogo latakų junčių, plytelių sandarinimui ir pan.

Itin svarbu atsižvelgti į sudėtį

Renkantis bet kurio tipo hermetikus, svarbu atkreipti dėmesį į hermetiko sudėtį: būtent ji lemia kokybę. Lietuvos ir kitų šalių rinkoje gausu hermetikų, kurių sudėtyje galima rasti oksimo bazės tirpiklius. Tai toksiška, nuodinga medžiaga, kuri gali turėti neigiamą poveikį žmonių ir augintinių sveikatai.

Siekiant apsisaugoti nuo bet kokio neigiamo poveikio, verta rinktis hermetikus su saugia sudėtimi. Pavyzdžiui, Makroflex Fusion XLT hermetikus be oksimo arba NA 109 alkoksi (spirito) bazės hermetikus. Tai puikus silikonas lauko darbams, dirbant su tokiais jautriais paviršiais, kaip cinkuota skarda, varis. Dėl gero elastingumo, jie taip pat puikiai tarnaus sandarinimo darbams betono konstrukcijose ar sujungimams su tinku.

Jeigu pageidaujate įsigyti hermetiką su ypač dideliu atsparumu pelėsiui, rekomenduojame rinktis Makroflex SA 102 sanitarinį silikoną. Šis produktas turi dvigubą dozę priešpelėsinių priemonių. Toks silikonas puikiai tinka ir lauko darbams, nes yra gaminamas iš 100 proc. silikono be priemaišų, todėl taip pat turi labai didelį elastingumą.

Hermetikų naudojimas

Dažnai tenka išgirsti klausimą, į ką atsižvelgti renkantis hermetikus skirtingoms aplinkoms. Jeigu šis klausimas neramina ir Jus, pateikiame atsakymą:

  • Šiltnamiams – labai svarbu įsitikinti, kad hermetikas yra atsparus kenksmingiems UV spinduliams ir neturi fungicidų. Tai gali būti toks produktas, kaip Makroflex GA 103.

  • Siūlėms – siūlių hermetikas turi pasižymėti didesniu elastingumo moduliu. Puikus to pavyzdys yra NA 109.

  • Stogams– jeigu stogas su bitumine rulonine danga, puikiai tiks hermetikas stogui, kurio tipas yra toks pats, kaip dangos. Pvz. Makroflex BA 141, o jeigu darbui su skarda ar polikarbonato danga, tai padidinto atsparumo UV spinduliams ir ilgam išliekantį elastingą silikoną Fusion XLT.

  • Medienai – dėl medienos jautrumo skiedikliams, geriausia rinktis neutralų hermetiką Makroflex NA 109, kuris puikiai sukimba, laikui bėgant nekeičia savo techninių savybių, turi didelį atsparumą pažaliavimui.

  • Lauko darbams – kai hermetiką naudojame lauke, svarbu rinktis produktą, kuris turi padidintą elastingumą ir sukibimą su paviršiais, net esant drėgnomis oro sąlygomis. Makroflex All Weather yra pagerintų savybių produktas, kuris gali būti naudojamas tiek viduje, tiek lauke: su juo tikrai neprašausite!

Siekiant kokybės, svarbus ir gamintojas

Kokie veiksniai lemia produkto kokybę, yra išties dažnai užduodamas klausimas. Renkantis hermetiką, jo kokybė yra prioritetas. Kuo išsirinksite kokybiškesnį hermetiką, tuo lengviau produktas yra išspaudžiamas iš tūtelės, patogiau formuojamas ir lyginamas paviršius. Natūralu, kad ir rezultatai būna kokybiškesni, ilgaamžiškesni. Todėl renkantis produktus, ypatingą dėmesį atkreipkite į jų gamintojus.

Priklausomai nuo gamintojo, hermetikai gali skirtis savo sudėtimi, žaliava iš ko gaminami, patvarumu ar atsparumu atmosferos poveikiu. Vieni yra skirti tik vidaus darbams, o kiti gali būti naudojami ir lauke.

UAB „Spalvų sala” komanda savo klientams rekomenduoja rinktis gerai žinomų ir ilgą laiką Lietuvos rinkoje esančių hermetikų gamintojus, siūlančius sandarinimo ir hermetizavimo sprendimus ir sistemas, tokius kaip Makroflex, Ceresit, Casco, Sika ir Kiilto.

Tai pasaulinio pripažinimo sulaukę, ilgus metus lyderiaujantys gamintojai, gerai žinomi daugeliui Lietuvos meistrų ir rekomenduojami visiems, siekiantiems užtikrintų, ilgalaikių rezultatų!

Hermetikų naudojimas: dažniausiai daromos klaidos

Nors sandarikliai yra lengvai naudojama izoliacijos priemonė, dalis žmonių daro klaidų, kurios apsunkina darbą ir lemia prastesnį galutinį rezultatą.

  • UAB „Spalvų sala” specialistų teigimu, esminė klaida yra neteisingai užpildyta ir suformuota ertmė/siūlė su pačiu hermetiku. Ji gali būti per siaura ir per plona: ji įdumba, todėl ilgainiui šioje vietoje gali stovėti vanduo ir net atsirasti pelėsis, kurį pašalinti bus labai sunku. Taip pat pasitaiko, kad ertmė yra per stora – neišlaikomas pločio ir aukščio santykis 2:1. Tai blogina hermetiko elastingumą ir jis gali po kurio laiko paprasčiausiai atitrūkti nuo krašto.

  • Dar viena klaida – hermetikai tampa nebetinkami naudoti. Dirbant su hermetikais, svarbu įvertinti, koks produkto kiekis Jums reikalingas. Specialistai pataria pasistengti sunaudoti visą hermetiką vienam darbui. Tai nėra ilgam sandėliavimui patogus produktas: bėgant laikui, hermetikai dažnai sudžiūsta ir negali būti toliau naudojami.

Apsauginės priemonės

Nors šiuolaikiniai, kokybiški, patikimų gamintojų sandarikliai yra saugūs naudoti, darbų metu reikia pasirūpinti tam tikrais saugumo elementais. Svarbu dėvėti šias individualias apsaugos priemones:

  • Akinius;

  • Pirštines;

  • Respiratorius (jeigu dirbama su hermetikais turinčiais lakiuosius junginius – gamintojai nurodo ant hermetikų pakuotės perspėjimus).

Dirbant taip pat būtina laikytis visų gamintojo nurodytų saugumo rekomendacijų.

Hermetikų naudojimas: pagrindiniai darbo etapai

Darbas su hermetikais nėra sudėtingas, tinkamai tam pasiruošus. Pagrindiniai darbo su hermetikais etapai yra produkto išspaudimas, formavimas ir valymas. Štai ką verta apie tai žinoti:

Pasiruošimas

  • Iš anksto pasirūpinkite reikalingais įrankiais ir apsaugos priemonėmis (būtina turėti silikono pistoletą, peilį, mentelę silikono formavimui, servetėlių ir muiluoto vandens).

  • Siekiant optimalaus sukibimo, hermetiką likus parai iki darbų pradžios patariama palaikyti šiltesnėje patalpoje.

  • Atsakingai paruoškite paviršių darbui: naudojant hermetiką, labai svarbu, kad paviršius būtų švarus. Kruopščiai pašalinkite riebalų, tepalų ir kitų teršalų pėdsakus, dulkes. Tik tada užpurkšus hermetiką jis gerai sukibs su paviršiumi. Nuvalytą paviršių lengvai sudrėkinkite muiluotu vandeniu.

Hermetikų naudojimas

  • Prieš užpildant ertmę hermetiku, išbandykite produktą, užpurškę jo į šiukšlių maišą ar ant kito nesvarbaus paviršiaus: kad įsitikintumėte, jog produktas kokybiškas.

  • Ertmę užpildykite hermetiku: produktą purkškite iš apačios į viršų, kad nauji sluoksniai remtųsi į esamus sluoksnius ir hermetikas neiškris iš siūlės

  • Produkto negailėkite: įsitikinkite, kad hermetiku užpildėte visus tarpus ir ertmes.

  • Jeigu naudojant hermetiką, jo pateko ten, kur neturėtų, nuvalykite specialiu valikliu.

Užbaigimas

  • Leiskite užpurkštam hermetikui sustingti ir sukietėti.

  • Įsitikinus, kad užpurkštas hermetikas gerai sustingo, atsargiai nupjaukite tik produkto perteklių.

  • Užbaigus šį etapą, galite atlikti kitus suplanuotus darbus.

Kokybė už gerą kainą

Domina hermetikas automobiliams, o gal silikonas atsparus vandeniui? Ieškantiems kokybės, UAB „Spalvų sala” turi atsakymą. Kad ir kokie būtų Jūsų poreikiai, padėsime rasti hermetiką, kuris puikiai sukibs ir idealiai tiks net patiems atsakingiems klijavimo darbams.

Čia klientų laukia ne tik visame pasaulyje, mėgėjų ir profesionalų vertinami hermetikai, silikonai, sandarikliai, bet ir puikus kainos ir kokybės santykis. Apsilankykite pas mus ir įsitikinkite: geri produktai neprivalo kainuoti itin daug!

DUK

Dalinamės specialistų atsakymais į pirkėjų užduodamus klausimus apie silikonus ir hermetikus.

1. Kiek laiko galioja silikonai ir hermetikai?

Kiekvieno produkto galiojimo laikas skiriasi. Įtakos produkto ilgaamžiškumui turi sudėtis, gaminio kokybė, laikymo sąlygos. Dauguma silikonų, hermetikų gali būti naudojami 18 – 12 mėnesių nuo jų pagaminimo datos. Jeigu indelis jau atidarytas, galiojimo trukmė sutrumpėja.

2. Kokios šių produktų laikymo sąlygos?

Siekiant užtikrinti ilgaamžiškumą ir kokybę, silikonas, hermetikai turėtų būti laikomi sausoje patalpoje, kurios temperatūra ne didesnė nei +25 °C ir ne žemesnė nei +5 °C, atokiai nuo tiesioginių UV spindulių.

3. Ar prieš naudojant silikoną, reikia paruošti paviršių?

Svarbiausia pasirūpinti švara: nuvalykite dulkes, riebalų pėdsakus, kitus nešvarumus. Naudojant hermetikus, paviršius turi būti sausas: tik taip pasieksite gerą sukibimą.

4. Kokia aplinkos temperatūra turėtų būti, naudojant hermetiką?

Optimali temperatūra darbų metu yra nuo +5 °C iki +25 °C. Jeigu hermetiką naudojate lauke, darbus atlikite kai neveikia stiprūs UV spinduliai, nėra kritulių.

5. Kokio tipo hermetikai tinkamiausi voniai?

Drėgnoms vidaus patalpoms tinka sanitarinis silikonas, kuris turi vandenį atstumiančių ir antipelėsinių priedų.

6. Ką daryti, jei dirbant ant odos pateko hermetikas?

Norint to išvengti, dirbkite su pirštinėmis. Jeigu pastebėjote, kad ant pirštų ar kitų kūno vietų pateko hermetiko, nedelsiant nuplaukite su muilu ir vandeniu. Jeigu nuplovus pirštus hermetikas išlieka prikibęs prie odos, nebandykite jo nukrapštyti ar nuplėšti – palaukite pora dienų, kol medžiaga natūraliai atsiklijuos nuo odos.