Seno būsto remontas: nuo ko pradėti ir kokias priemones pasirinkti?

2025-02-11, autorius Žydrūnas

Atnaujinti seną būstą – atsakingas procesas, reikalaujantis tinkamo planavimo bei kokybiškų medžiagų pasirinkimo. Kad rezultatai džiugintų ilgą laiką, svarbu žinoti, kokius darbus būtina atlikti ir kokias priemones jiems naudoti. Šiame straipsnyje aptarsime svarbiausius seno buto remonto etapus ir pateiksime naudingų patarimų.

Pelėsio naikinimas

Pelėsio atsiradimas – nereta problema, kurią būtina išspręsti prieš pradedant kitus remonto darbus. Pelėsiui šalinti rekomenduojame naudoti specializuotas fungicidines priemones, tokias kaip Vincents Polyline Fungi ar Ceresit CT99, kurios naikina pelėsio organinę struktūrą ir užkerta kelią jo plitimui.

Darbus pradėkite nupurkšdami paveiktas vietas valikliu, o tuomet pašalinkite pelėsio likučius mechaniniu būdu. Svarbu pirma atlikti purškimą, nes priešingu atveju pelėsio sporos gali pasklisti ore ir nusėsti kitose vietose. Jei pažeidimai itin dideli, procesą pakartokite. Nepamirškite naudoti apsaugos priemonių: kaukės ir pirštinių, kad išvengtumėte tiesioginio kontakto su pelėsiu ir cheminėmis medžiagomis. 

Grindų ir sienų lyginimas

Sienų ir grindų nelygumai ne tik blogina estetinį vaizdą, bet ir gali sukelti praktinių problemų, pavyzdžiui, baldų nestabilumą ar nepatogumus vaikštant. Grindims lyginti puikiai tinka savaime išsilyginantys cementiniai mišiniai, tokie kaip Ceresit DX, kurie be vargo suformuoja idealiai lygų paviršių.

Sienų įdubimams ir nelygumams iki 3 mm naudokite smulkiagrūdį glaistą, o didesniems – stambiagrūdį. Po to, kai glaistas išdžiūsta, paviršių kruopščiai nušlifuokite ir pašalinkite susidariusias dulkes. Šiems darbams rekomenduojama naudoti respiratorių, kad apsisaugotumėte nuo dulkių įkvėpimo.

Gruntavimas ir dažymas

Paruošus lygius ir švarius paviršius, galima pereiti prie gruntavimo. Gruntas ne tik pagerina dažų sukibimą su paviršiumi, bet ir sutvirtina trapius paviršius. Rinkitės kokybiškus produktus, tokius kaip Sadolin Grund arba Grund+, kurie gali būti tonuojami, padidinant dažų dengiamumą ir sumažinant dažų sąnaudas. Jei sienos dažytos senais kalkiniais ar kreidiniais dažais, paviršių reiktų sutvirtinti skvarbiais Master Base gruntiniais dažais, ant kurių vėliau galima naudoti bet kokius pasirinktus dažus. 

Gruntuodami naudokite tinkamus įrankius: dideliam plotui – platų volelį, o mažoms ar sunkiai pasiekiamoms vietoms – mažesnį. Kruopščiai padenkite visą paviršių, nepalikdami nenugruntuotų plotų. Leiskite gruntui išdžiūti, o tuomet galite pradėti dažyti.

Prieš dažymą nepamirškite dažų gerai išmaišyti, nes ilgesnį laiką stovėdami jie gali atsisluoksniuoti. Skirtingoms vietoms naudokite atitinkamo dydžio volelius ar teptukus, o dažant paslėptus kampelius ar ertmes (už radiatoriaus, po palange) – mažus, patogius įrankius. Jei kyla abejonių dėl dažų spalvos pasirinkimo, rekomenduojame išbandyti Sadolin Visualizer programėlę, leidžiančią virtualiai matyti, kaip skirtingos dažų spalvos atrodo ant jūsų namų sienų (jų čia galite išbandyti tūkstančius!).

Plytelių klijavimas

Virtuvės ir vonios plytelės – praktiškas ir estetiškas pasirinkimas, tačiau šiam darbui svarbu naudoti tinkamus klijus. Prieš klijuodami plyteles, įvertinkite pagrindo būklę: jei jis silpnas, būtina gruntuoti. Taip pat atsižvelkite į plytelių tipą (keramika, akmens masė ir pan.) bei pagalvokite, ar grindys bus šildomos.

Universalus sprendimas – Ceresit CM17 klijai (C2 TE S1 klasė), tinkami daugumai paviršių ir plytelių. Taip pat galite rinktis modernų sprendimą – nedulkančius klijus Ceresit CM17 LD su mikropluoštu. Jie yra itin elastingi, tinka šildomoms grindims, drėgnoms patalpoms bei išorinėms erdvėms, tokioms kaip balkonai ir terasos. Jei plytelės laikosi itin tvirtai, jas galima nugruntuoti Ceresit CN94 mišiniu ir klijuoti naujas plyteles arba dažyti bet kokiais vandens pagrindo dažais. 

Seno buto remontas – tai procesas, reikalaujantis kruopštumo ir tinkamo pasiruošimo. Tačiau pasitelkus tinkamas priemones galite pasiekti puikius rezultatus, kurie džiugins ilgus metus! 

Straipsnio komentarai

Palikti komentarą